Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

Data publikacji 22.02.2018

Sejneńscy policjanci uratowali 62-latka przed wychłodzeniem. Mężczyzna leżał na trawniku i czuć było od niego alkohol. Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy.

Wczoraj, około godz. 23.00 dyżurny sejneńskiej Policji został poinformowany o dziwnie zachowującym się mężczyźnie na ul. Jerzego Grodzińskiego. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z patrolówki. Mundurowi zastali tam mężczynę, który leżał na trawniku i od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Był z nim również utrudniony kontakt werbalny. Jak ustalili policjanci człowiek ten nie posiada stałego miejsca zamieszkania.  Po konsultacjach lekarskich osoba ta została przewieziona do policyjnego pomieszczenia, celem wytrzeżwienia.

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl