Aktualności

Rozmawiano z młodziezą o narkotykach, bezpieczeństwie i zachęcano do wstąpienia w szeregi Policji

Data publikacji 02.03.2018

Przedstawiciele sejneńskiej komendy przeprowadzili spotkanie z młodzieżą Zespołu Szkół Centrum Rolniczego w Sejnach. Rozmawiano na temat problemów związanych ze środkami psychoaktywnymi, bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zachęcano do wstąpienia w szeregi Policji.

Sejneńscy policjanci realizując wojewódzki program profilaktyczny pod nazwą „Mam wybór ... wybieram rozsądek” spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach. Głównym celem spotkania było przekazanie wiedzy na temat zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych. Młodzież dowiedziała się jakie są konsekwencje prawne i skutki zdrowotne zażywania narkotyków oraz jakie mogą być alternatywne sposoby pokonywania różnego rodzaju problemów. Podczas spotkania zachęcano słuchaczy do wstąpienia w szeregi Policji, omówiono warunki, jakie powinien spełnić kandydat do służby.

W ramach działań „Świeć przykładem” zwrócono uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach poza terenem zabudowanym.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl