Człowiek + noc + odblask = życie - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Człowiek + noc + odblask = życie

Sejneńscy policjanci przeprowadzili akcję edukacyjno - informacyjną "Odblaskowy eksperyment". Do udziału w nim zaprosili grupę osób wracających z zajęć crossfitu. Przedsięwzięcia profilaktyczne dotyczące poprawy bezpieczeństwa pieszych prowadzone są w ramach akcji edukacyjno-informacyjnej pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, która została przygotowana przez Komendę Główną Policji wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną.

W temacie bezpieczeństwa pieszych bardzo dużo się mówi. Podczas prowadzonych działań policjanci zachęcają do noszenia elementów odblaskowych. Jednak w dalszym ciągu zdarzają się osoby "nieprzekonane" co do skuteczności ich działania. Sejneńscy policjanci postanowili sprawdzić, czy kierowca jest w stanie zauważyć pieszego idącego ciemną drogą. Do swego eksperymentu mundurowi zaprosili grupę osób wracających wieczorem z zajęć crossfitu nieoświetloną drogą. Na początku  przekazano zebranym podstawowe kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze, aby potem pokazać jak ważne i skuteczne są elementy odblaskowe. Do eksperymentu wykorzystano auto, które ustawiono z włączonymi światłami, a przed nim w oddali znajdowała się grupa osób, która w pierwszej kolejności nie miała założonych elementów odblaskowych, a następnie je założyła. Akcja ta miała pokazać, jak ważne jest noszenie odblasków, one naprawdę  ratują życie i są ważnym elementem naszego bezpieczeństwa. Jesienno - zimowa aura nie ułatwia jazdy. Nawet najlepszy kierowca nie jest w stanie opanować auta, gdy zbyt późno zauważy pieszego. Na koniec wszyscy uczestnicy biorący udział w działaniach otrzymali elementy odblaskowe.

Po co narażać się na mandat karny od policjantów, czy też ryzykować utratę czegoś co jest najważniejsze - życia. Nie trzeba dużo, aby być bezpiecznym, wystarczy rozjaśnić swój ubiór, poprzez założenie elementu odblaskowego.

Chcesz świecić przykładem, być widocznym dla innych - załóż odblask.

Przedsięwzięcia profilaktyczne dotyczące poprawy bezpieczeństwa pieszych prowadzone są w ramach akcji edukacyjno-informacyjnej pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, która została  przygotowana przez Komendę Główną Policji wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną.