"Widoczne dziecko – widoczny dorosły" - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

"Widoczne dziecko – widoczny dorosły"

Funkcjonariusze sejneńskiej Policji w ramach akcji „Świeć przykładem” prowadzili dzisiaj działania informacyjno – edukacyjne pn: „Widoczne dziecko – widoczny dorosły”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszone zostały dzieci z Przedszkola Miejskiego w Sejnach.

Dzisiaj sejneńscy mundurowi w ramach akcji edukacyjno – informacyjnej „Świeć przykładem” przeprowadzili działania pn: „Widoczne dziecko – widoczny dorosły”.  Policjanci po raz kolejny odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego w Sejnach.  Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym i zachęcenie do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Podczas pogadanki dzieci poznały podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drodze i przejściu dla pieszych. Poznaną wiedzę mogły sprawdzić praktycznie podczas wspólnego spaceru, na którym rozdawały ulotki i elementy odblaskowe przypadkowym przechodniom apelując o ich korzystanie. Dzieci ucząc dorosłych kształtowały też w sobie świadomość, że elementy odblaskowe podnoszą bezpieczeństwo pieszych.

Policja apeluje!

Bez odblasków kierowca nas nie widzi...! Odblaski naprawdę ratują życie.  Moda na ciemne ubrania powoduje znaczące zmniejszenie widoczności pieszych na drogach i przejściach dla pieszych. Po zmroku nawet w miejscach oświetlonych latarniami ulicznymi jesteśmy niewidoczni. Przepisy obligują nas do noszenia odblasków od zmierzchu do świtu poza terenem zabudowanym, jednak warto je zakładać zawsze.