"Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie" - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

"Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie"

Data publikacji 23.04.2018

Policjanci z sejneńskiej „drogówki” wspólnie z motocyklistami z suwalskiego klubu „Niedźwiedzie Północy” przeprowadzili akcję pod nazwą „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Przedsięwzięcie połączone było z badaniem stanu trzeźwości kierowców. Na prawie 200 zbadanych osób jedna zdecydowała się przejażdżkę rowerem mając prawie 2,5 promila alkoholu.

W minioną sobotę sejneńscy policjanci i motocykliści z suwalskiego klubu „Niedźwiedzie Północy” przeprowadzili wspólną akcję pod hasłem: „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Na ulicach miasta policjanci ruchu drogowego zatrzymywali auta do kontroli, natomiast motocykliści wręczali kierowcom naklejki z hasłem „Patrz w lusterka...”, które obdarowani mogą nakleić na tylnej szybie swojego samochodu. Wydarzenie miało na celu uświadamianie kierowców, że motocykliści, podobnie jak rowerzyści, mają dużo mniejsze szanse wyjścia cało z wypadków drogowych, niż osoba prowadząca samochód. Powyższe przedsięwzięcie było formą apelu do kierujących zarówno jednośladami, jak też pojazdami o wzmożenie ostrożności na drogach podczas sezonu motocyklowego.
Podczas prowadzonej akcji mundurowi sprawdzali również stan trzeźwości kierowców. Na prawie 200 zbadanych kierowców, tylko jeden zdecydował się na jazdę rowerem po alkoholu. Okazał się nim 53 – letni mieszkaniec gminy Puńsk. Sejneńska drogówka zapowiada kontynuację podobnych działań.