Rozpoczęcie sezonu motocyklowego z sejneńską Policją - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego z sejneńską Policją

Data publikacji 02.05.2018

W ramach akcji „ Jednośladem bezpiecznie do celu", przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sejnach wspólnie z pracownikami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uczestniczyli w otwarciu sezonu motocyklowego. Mundurowi oraz policyjni profilaktycy przypomnieli miłośnikom jednośladów wybrane zagadnienia z ruchu drogowego.

W ostatni wtorek liczna grupa motocyklistów spotkała się na terenie Placu Dominikańskiego w Sejnach na oficjalnej inauguracji sezonu motocyklowego. Spotkanie poprzedzone było uroczystą Mszą Świętą oraz przejazdem ulicami miasta Sejny nad którego bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sejnach. W trakcie festynu  „ Moto-Majówka " przedstawiciele tutejszej jednostki policji przypomnieli motocyklistom o konieczności przestrzegania przepisów i zachowania szczególnej ostrożności w sezonie letnim kiedy najczęściej spotykamy niechronionych uczestników ruchu drogowego, którymi są piesi i rowerzyści.  Zainteresowani sprawdzeniem swojej wiedzy z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym mieli okazję wypełnić quiz z pytaniami. W czasie spotkania Policjanci znakowali rowery, przypominając tym samym o prawidłowym zabezpieczeniu własnego mienia przed kradzieżą. Dodatkowo uczestnicy spotkania mogli zaopatrzyć się w elementy odblaskowe oraz ulotki tematyczne.

Podczas festynu funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sejnach promowali zawód policjanta, przybliżając uczestnikom specyfikę pracy policjanta oraz zasady rekrutacji.