Aktualności

Podsumowanie działań „ Bezpieczny Weekend „ z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Sejnach

Data publikacji 07.05.2018

Od dnia 27 kwietnia 2018 roku do późnych godzin wieczornych dnia 06 maja 2018 roku policjanci z Sejneńskiej jednostki Policji uczestniczyli w działaniach „ Bezpieczny Weekend ”, zapewniając bezpieczeństwo w okresie długiego majowego weekendu mieszkańcom powiatu sejneńskiego oraz przebywającym na jego terenie turystom.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze Zespołu Kontroli Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sejnach mieli za zadanie nadzorować ciągi komunikacyjne, drogi wjazdowe i wyjazdowe do miejscowości turystycznych oraz zapewnić płynność ruchu kołowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym stan trzeźwości kierujących i stan techniczny ich pojazdów. Pomimo wzmożonych działań i wielokrotnych apeli, nie wszyscy kierowcy poruszali się zgodnie z przepisami i zasadami bezpiecznej jazdy. Od piątku do niedzieli odnotowano łącznie 4 kolizje. Aż 64 kierowców ukarano mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości. W przeciągu tych kilku dni za kierownicę pojazdu wsiadła jedna osoba, która znajdowała się pod działaniem alkoholu.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu sejneńskiego oraz przebywających na jego terenie turystów czuwali Policjanci z Zespołu Patrolowego i Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Sejnach, którzy zwracali uwagę na przypadki spożywania alkoholu w miejscach publicznych i podejmowali interwencję wobec osób popełniających różnego rodzaju wykroczenia. W okresie trwającej majówki funkcjonariusze Policji przeprowadzili łącznie 61 interwencji.

Weekend majowy był bardzo pracowitym czasem dla funkcjonariuszy Sejneńskiej Policji. Każdego dnia nad naszym bezpieczeństwem czuwało średnio 20 funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sejnach.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym apelujemy o zachowanie ostrożność na drodze. Bądźmy wypoczęci przed podróżą. Dbajmy o właściwą koncentrację podczas jazdy. Pamiętajmy o surowych konsekwencjach wynikających z kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.