Skuteczność sejneńskich dzielnicowych - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Skuteczność sejneńskich dzielnicowych

Data publikacji 08.05.2018

Dzielnicowi z Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sejnach w trakcie weekendu majowego dbali o bezpieczeństwo lokalnych mieszkańców i osób wypoczywających na terenie powiatu sejneńskiego.

Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. W zainteresowaniu funkcjonariusza pierwszego kontaktu, bo tak przyjęto się mowić o dzielnicwych, powinno być wszystko, co dzieje się na danym terenie.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że dzielnicowi mają za zadanie nie tylko zatrzymywanie osób dopuszczających się przestępstw bądź wykroczeń ale również udzielają pomocy, diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy i wykonują zadania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Przykładem na to jest interwnecja podjęta w dniu 04 maja 2018 roku przez dzielnicowego miasta Sejny. Do mundurowego zgłosiła się kobieta, która przekazała mu znaleziony na ulicy portfel z gotówką. W portfelu oprócz pieniędzy znajdowała się jedynie karta czytelnika z imieniem i nazwiskiem. Policjant poprzez dane czytelni nawiązał kontakt z właścicielką portfela, którą poinformował o powyższym fakcie. Przy przekazaniu zagubionej rzeczy, kobieta była bardzo wzruszona i przekazała pisemne podziękowania dla policjanta.

Kolejnym przykładem na wszechstronnosć działań policjantów pierwszego kontaktu jest zatrzymanie przez dzielnicowego gminy Puńsk, pijanego kierowcy pojazdu osobowego. W dniu 04 maja 2018 roku w trakcie obchodu, dzielnicowy zauważył pojazd, którego tor jazdy wzbudził w mundurowym podejrzenie. Dzielnicowy niezwłocznie zatrzymał pojazd do kontroli i poddał kierowcę badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie pomiarowe wykazało u kierującego 0,94 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo w dniu 06 maja 2018 roku ten sam dzielnicowy, pełniąc służbę obchodową w rejonie dyskoteki w miejscowości Puńsk, podjął interwencję wobec sprawcy uszkodzenia ciała pięciu osób. Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego o zaistniałym zdarzeniu i na miejsce wezwał karetkę pogotowia. Mundurowy zatrzymał podejrzanego, który został umieszczony w policyjnym areszcie.