Aktualności

Sejneńscy policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o pozbawienie wolności 32-letniego mężczyzny

Data publikacji 13.05.2018

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w kompleksie leśnym na terenie gminy Sejny zniewolili 32-letniego mężczyznę. Podejrzani usłyszeli zarzut pozbawienia wolności pokrzywdzonego mężczyzny, do którego się przyznali. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się Sąd. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę przed północą, 32-letni mężczyzna powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sejnach o fakcie pozbawienia go wolności poprzez przywiązanie do  drzewa. Mężczyzna nie był w stanie wskazać miejsca w którym się znajdował. Dzięki niezwłocznie podjętej interwencji i znajomości terenu, funkcjonariusze sejneńskiej jednostki ustalili miejsce, w którym przebywał pokrzywdzony. Gdy jechali pomóc zgłaszającemu, zauważyli samochód, którego kierowca na ich widok próbował uciekać. Policjanci natychmiast zatrzymali samochód w którym podróżowało trzech mężczyzn. Jak ustalili mundurowi, mieli oni związek z pozbawieniem wolności. W samochodzie, policjanci znaleźlii taśmę, którą podejrzani przywiązali 32-letniego mężczyznę do drzewa. Dwóch podejrzanych – 39 i 18 letni mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Trzeci z nich 16-latek, został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka.

Już nastepnego dnia, podejrzani usłyszeli zarzut pozbawienia wolności 32- latka, do którego się przyznali. Nie byli oni w stanie jednoznacznie wskazać przyczyny swojego postępowania. Dalszym losem dwóch podejrzanych zajmie się sąd. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. O losach najmłodszego z zatrzymanych zadecyduje Sąd Rodzinny.