Krajowa Mapa Zagrożeń – sposobem na łatwy kontakt z Policją - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń – sposobem na łatwy kontakt z Policją

Data publikacji 21.05.2018

W miniony piątek, przedstawiciele Sejneńskiej Policji zaprezentowali mieszkańcom powiatu Sejneńskiego i przebywającym na jego terenie turystom interaktywną krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa. W ramach zorganizowanego przedsięwzięcia udzielono porad dotyczących korzystania ze strony Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinformowano o korzyściach płynących z używania aplikacji.

Podczas piątkowego spotkania z mieszkańcami powiatu Sejneńskiego do którego doszło na terenie Sejneńskiego rynku, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sejnach w przygotowanym na tą okazję punkcie informacyjnym, promowali narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.Pracownicy Sejneńskiej Policji udzielali porad i instruktażu nanoszenia informacji na mapie, wykorzystując w tym celu wersję testową aplikacji. Informowali o rodzaju zagrożeń i informacjach w jakie została wyposażona mapa zagrożeń. W czasie spotkania zaprezentowano aplikację „ Moja Komenda ”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce oraz wyszukanie danych teleadresowych wszystkich Komisariatów i Komend. Dodatkowo zapoznano mieszkańców powiatu Sejneńskiego z istotą programu „ Dzielnicowy Bliżej Nas ”, którego głównym założeniem jest faktyczne zbliżenie Policji do społeczeństwa.

Pracownicy Sejneńskiej Policji zachęcali uczestników spotkania do wstąpienia w szeregi Policji. Informowali o warunkach pracy, rekrutacji oraz dokumentach, których złożenie jest wymagane.

Wszystkich zainteresowanych działaniem i sposobem nanoszenia informacji na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zapraszamy w dniu 29 maja 2018r. w godzinach 08:00 – 11:00 na plac rynku miejskiego przy ul. Wileńskiej w Sejnach oraz w dniu 02 czerwca 2018r. na festyn rodzinny, który odbędzie się na Placu Dominikańskim w Sejnach. W przygotowanych stoiskach informacyjnych będą czekali na Państwa policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sejnach.