„ Szestnastka w oku kamery ” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„ Szestnastka w oku kamery ”

Data publikacji 29.05.2018

Sejneńscy policjanci przeprowadzili na drodze krajowej nr. 16 działania pod nazwą „ Szestnastka w oku kamery ”. Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie liczby wypadków drogowych oraz ograniczenie liczby przekroczeń dopuszczalnej prędkości jazdy zarówno przez pojazdy osobowe, autobusy jak i pojazdy ciężarowe. Efektem działań mundurowych było ujawnienie 10 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sejnach przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne p.n. „Szestnastka w oku kamery ”. Przedsięwzięcie to, ma na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy prowadzą pojazdy po spożyciu alkoholu lub przekraczają dozwoloną prędkość. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierujących obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Podczas wczorajszych działań mundurowi skontrolowali 21 pojazdów. W 10 przypadkach ujawnili przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy.

Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo ruchu drogowego, a naruszenie przepisów wiąże się z nieuchronnością poniesienia konsekwencji. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.