Światowy Dzień bez Papierosa - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Światowy Dzień bez Papierosa

W miniony wtorek w ramach Światowego Dnia Bez Papierosa i zbliżającego się „Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki”, przedstawiciele sejneńskiej Policji przeprowadzili wspólne działania z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sejnach i Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach. Podczas zorganizowanego happeningu przypomniano dzieciom i młodzieży ze szkół powiatu sejneńskiego o zagrożeniach wynikających z biernego i czynnego palenia tytoniu. Promowano zdrowy stylu życia bez papierosów, narkotyków i alkoholu.

Wczoraj przedstawiciele sejneńskiej Policji obchodzili wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami powiatu sejneńskiego Światowy Dzień bez Papierosa. Celem zorganizowanego spotkania było zwrócenie uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywnych skutkach zdrowotnych. W ramach działań, ulicami Sejn przeszedł barwny korowód dzieci i młodzieży. Uczestnicy happeningu nieśli transparenty, nawołując do zdrowego stylu życia. Pod Ratuszem Miejskim i Urzędem Gminy w Sejnach młodzież odczytała i wręczyła włodarzom miasta i gminy, petycję z prośbą o propagowanie stylu życia wolnego od nałogów oraz aktywne włączenie się do wszelkich działań dotyczących profilaktyki uzależnień. Podczas spotkania, młodzież odegrała scenki, które poświęcone były szkodliwości palenia tytoniu. Następnie uczestnicy spotkania, wypuścili baloniki „do nieba”, które symbolizowały wolność od wszelkich nałogów. Na zakończenie happeningu, odczytano zapisy ustawy antynikotynowej, która reguluje między innymi kwestie związane z zakazem palenia w strefach bezdymnych.

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-informacyjnej „ Jednośladem bezpiecznie do celu ” i akcji „ Patrz i słuchaj ” prelegenci przypomnieli słuchaczom podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz promowali właściwe postawy i zachowania na drodze.