Apel o rozwagę w czasie długiego weekendu - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Apel o rozwagę w czasie długiego weekendu

Data publikacji 30.05.2018

Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, a panująca już letnia aura sprzyja wypoczynkowi nad wodą czy planowanym podróżom. Aby wypoczynek w czasie wolnym od pracy, szkoły nie zmienił się w tragedię, pamiętajmy o zachowaniu szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Nie zapominajmy także o odpowiednim zabezpieczeniu pozostawionego majątku.

Już dzisiaj sejneńscy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczny Weekend”. Na drogach jest już więcej patroli policyjnych. Wzmożone działania przyczynią się również do częstszych kontroli drogowych. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Podczas trwającego długiego weekendu, spodziewajmy się intensywnego ruchu pojazdów, rowerzystów i pieszych. Zachowajmy szczególną ostrożność i rozwagę, stosujmy się do przepisów ruchu drogowego, w tym ograniczeń prędkości. Niezachowanie odpowiedniego odstępu, nadmierna prędkość czy nieustępowanie pierwszeństwa są najczęstszymi przyczynami tragedii na drodze.

Jutro na terenie miasta i całego powiatu sejneńskiego przejdą uroczyste procesje Bożego Ciała. W związku z tym prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń służb, które będą zabezpieczały uroczystość. Prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość i zachowanie ostrożności w czasie chwilowych utrudnień w ruchu.

Zanim ruszymy w podróż pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu pozostawionego majątku. Zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko.

W czasie trwającego długiego weekendu, na pewno pojawią się pierwsi amatorzy kąpieli. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo własne, rodziny i innych osób nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podstawowych zasad korzystania z kąpieli i reagujmy na zaistniałe zagrożenia.