Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Data publikacji 07.06.2018

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze, w domu i okresie wakacyjnym, to treści, które poznały wczoraj dzieci z grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej w Gibach. Przedszkolaki mogły posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjanta i zwiedzić policyjny radiowóz.

Wczorajszy dzień okazał się pełen wrażeń dla dzieci z grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej w Gibach. To wszystko za sprawą wizyty sejneńskich policjantów. W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, mundurowi spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu sejneńskiego aby porozmawiać z nimi na temat zagrożeń jakie może nieść za sobą rekreacja wodna. Opowiedziano w jaki sposób można ustrzec się wypadkom nad wodą. Funkcjonariusze promowali właściwe postawy i zachowania w czasie zbliżających się wakacji.

Kolejnym celem wizyty było zapoznanie najmłodszych uczestników ruchu drogowego z zasadami bezpieczeństwa. Dzieci przypomniały sobie jak należy zachować się w czasie przekraczania jezdni, czy też jakich zachowań powinny unikać aby nie narazić się na niebezpieczeństwo.

Ogromną atrakcją dla przedszkolaków była możliwość przymierzenia podstawowych elementów umundurowania policjantów. Dziaciaki zobaczyły z bliska jak wygląda radiowóz oraz jego wyposażenie.