O bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

O bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku

Data publikacji 13.06.2018

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sejnach w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” spotykają się z dziećmi i rozmawiają o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

Przedstawiciele z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach w związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym spotykają się z młodzieżą szkolną. W trakcie tych wizyt omawiane są zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Mundurowi apelują o rozsądek w trakcie kąpieli wodnych i korzystania ze sprzętu pływającego. Spotkania są dobrą okazją do zwrócenia uwagi na zagrożenia wynikające z zażywania dopalaczy czy narkotyków. Pomysłem na kreatywne spędzanie wakacji może być udział w konkursie pn. „Zostań dzielnicowym Frankiem” oraz konkursie filmowym „Filmowy przeWODNIK” do czego zachęcali policjanci.

Tego typu spotkania i akcje profilaktyczne organizowane będą podczas trwających wakacji.

Podczas jednej z takich wizyt uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej w Sejnach otrzymali swoje pierwsze prawo jazdy. Policjant ruchu drogowego wręczając karty rowerowe życzył bezpiecznych przejażdżek i przypomniał o podstawowych zasadach poruszania się na rowerze.