"Bezpieczne Wakacje" w powiecie sejneńskim - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

"Bezpieczne Wakacje" w powiecie sejneńskim

Data publikacji 01.07.2018

Okres wakacyjny to czas wzmożonych działań profilaktycznych organizowanych przez Policję. Funkcjonariusze odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywającą na terenie powiatu sejneńskiego. Mundurowi przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą w ramach działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...", ostrzegają przed skutkami zażywania środków psychoaktywnych.

W miniony piątek przedstawiciele sejneńskiej Policji wspólnie z pracownikiem PIP i funkcjonariuszem Straży Granicznej w Sejnach odwiedzili uczestników obozów w Kuklach i Posejnelach. Spotkania były okazją do przekazania podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą i w lesie. Zwrócono uwagę na zagrożenia, jakie mogą nas spotkać w tych miejscach. Mundurowi omówili zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, oraz praktycznie zademonstrowali jak pomóc osobie, która zasłabła, czy też osobie topiącej się. Wśród uczestników przeprowadzono quiz sprawdzający ich wiedzę z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Zachęcano do udziału w konkursie pn. „Zostań dzielnicowym Frankiem” oraz konkursie filmowym „Filmowy przeWODNIK”, jako pomysł na kreatywne spędzanie czasu wolnego podczas wakacji.

Spotkanie z nastoletnimi uczestnikami obozów było też świetną okazją do przekazania informacji na temat niebezpieczeństw związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych oraz z odpowiedzialnością prawną w tym zakresie.

Tego typu spotkania oraz kontrole miejsc letniego wypoczynku sejneńscy policjanci będą kontynuować do końca wakacji.