„Bezpieczny Autobus” – Bezpieczna podróż - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„Bezpieczny Autobus” – Bezpieczna podróż

Data publikacji 30.07.2018

Bezpieczna podróż to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący. Aby zaplanowana podróż przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Zespołu Kontroli Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sejnach przeprowadzili działania „Bezpieczny Autobus”.

Lato to okres zorganizowanych wyjazdów na wycieczki, kolonie, różnego rodzaju obozy i zgrupowania. Każdy z uczestników wyjazdu powinien bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Aby tak się stało, policjanci z Zespołu Kontroli Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sejnach prowadzą kontrole autokarów świadczących usługi przewozowe. Od piątku do niedzieli policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą "BEZPIECZNY AUTOBUS". Głównym celem akcji była kontrola autobusów ze zwróceniem szczególnej uwagi na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Działania miały także na celu ujawnianie i wyeliminowanie wszelkich naruszeń przepisów ustawy o transporcie drogowym oraz prawa o ruchu drogowym ze strony przewoźników w czasie wykonywania transportu drogowego osób.

Informacja dla organizatora/przewoźnika/rodzica:

Organizatorzy wypoczynku mają jak zwykle możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. W tym celu prosimy z kilkudniowym wyprzedzeniem, powiadomić sejneńską policję o chęci przeprowadzenia kontroli.

Zgodnie z przyjętymi zasadami kontrole autokarów prowadzone będą przez sejneńską drogówkę w stałym miejscu - na parkingu przy ul. Konarskiego w Sejnach lub w miejscu wskazanym przez organizatora.

Kontrolę można zgłosić osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Sejnach ul. 1 Maja 13 bądź telefonicznie pod numerami:

 

(87) 564 16 18 - sekretariat RD od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30

(87) 564 16 01 - dyżurny jednostki – całodobowo