Bezpieczne Wakacje z Sejneńskimi Policjantami - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Bezpieczne Wakacje z Sejneńskimi Policjantami

Data publikacji 31.07.2018

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sejnach w ramach programu „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa” spotkali się z uczestnikami festynu „Dni Sejn”. Promowali zasady bezpiecznego zachowania w trakcie wypoczynku nad wodą, w lesie jak również podczas pobytu w gospodarstwie rolnym.

W minioną sobotę, w trakcie trwającego festynu, mundurowi i profilaktycy czekali na uczestników imprezy w utworzonym na tą okazję stoisku edukacyjno-profilaktycznym. Pracownicy Sejneńskiej Policji omówili podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku w okresie letnim. Przypomnieli o ramowych założeń kampanii informacyjno-edukacyjnej „Patrz i słuchaj” oraz działań „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Najmłodsi wzięli udział w quizie pytań oraz konkursie plastycznym, których główną tematyką było bezpieczeństwo. Za udział w konkursie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.  Dzieci miały również możliwość poznania zasad bezpiecznego wypoczynku z wykorzystaniem kolorowanki pn. „ Klub Dobromisia” oraz gry planszowej „Bezpieczne Wakacje”.

Podczas festynu nie zapomniano o dzieciach, które wspólnie z dorosłymi wypoczywają na wsi. Rodzicom najmłodszych rozdawano materiały informacyjno-edukacyjne, w których wymienione zostały zagrożenia związane z angażowaniem dzieci do prac w gospodarstwie rolnym. Tym samym apelowano o wzmożoną opiekę nad pociechami w okresie wakacyjnym.

Uczestnicząca w spotkaniu młodzież dowiedziała się o zagrożeniach związanych z udziałem w dyskotekach lub innych imprezach. Przypomniano o przypadkach podawanych napojach zawierających „tabletkę gwałtu” oraz ryzyku i konsekwencjach wynikających z zażywania środków psychoaktywnych – zwanych dopalaczami.

W czasie spotkania, promowano zawód Policjanta. Przyszłym kandydatom wyjaśniono przebieg procedury kwalifikacyjnej oraz omówiono zadania realizowane przez funkcjonariuszy Policji.