Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa z Sejneńskimi Policjantami - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa z Sejneńskimi Policjantami

Data publikacji 06.08.2018

W minioną sobotę przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sejnach spotkali się z uczestnikami zawodów biegowych i nordicwalking, które odbyły się na terenie gminy Krasnopol. Podczas imprezy, promowali bezpieczne zachowania w czasie letniego wypoczynku i rekreacji wodnej. Podkreślali, na co należy zwrócić uwagę i przed czym się ustrzegać w czasie korzystania z uroków wakacyjnego wypoczynku.

W ramach trwającej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz programu „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa”, przedstawiciele sejneńskiej Komendy Policji, organizują spotkania z mieszkańcami i osobami przebywającymi na terenie powiatu. Tym razem funkcjonariusze spotkali się z uczestnikami zawodów sportowych „Bieg Wśród Krasnych Pól”. Mundurowi przekazali im cenne uwagi dotyczące bezpieczeństwa w czasie korzystania z wszelkich form rekreacji. Propagowali również zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. W trakcie zawodów, policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w  Sejnach, zadbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy sportowej.

Podczas spotkania promowano zawód policjanta. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji otrzymały wszelkie informacje dotyczące naboru. Chętni mogli zapoznać się również ze specyfiką służby w poszczególnych pionach.