Bezpieczna droga do szkoły. Apel Policji - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły. Apel Policji

Data publikacji 31.08.2018

Już niebawem droga do szkoły i droga powrotna do domu, stanie się codziennym elementem w życiu każdego ucznia. Apelujemy do rodziców aby dołożyli wszelkich starań, by dzieci przemierzające ulice miast i wsi były zawsze bezpieczne. W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Wkrótce rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Trzeci września, dla znacznej liczby młodych mieszkańców naszego regionu, oznacza codzienną drogę do szkoły. Aby dziecko nie stało się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku, apelujemy do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo swoich pociech.

Wzmożony ruch, zwłaszcza poranny, może prowadzić do zaistnienia różnych zdarzeń drogowych. Aby uniknąć zagrożeń:

  1. opracujmy najbezpieczniejszą trasę prowadzącą do szkoły oraz przejdźmy nią z dzieckiem i omówmy znaczenie znaków drogowych, wskażmy miejsca w których występują zagrożenia,
  2. przypomnijmy dzieciom zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych i przechodzenia na drugą stronę jezdni,
  3. przypomnijmy o zasadach poruszania się rowerem,
  4. wyposażmy dzieci w elementy odblaskowe,
  5. prawidłowo przewoźmy swoje dzieci w samochodach ( w fotelikach, z zapiętymi pasami bezpieczeństwa ),
  6. nigdy nie pozwalajmy wysiadać z samochodu od strony jezdni.

Sejneńscy policjanci, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, rozpoczęli przygotowania by „droga do szkoły” dzieci i młodzieży była bezpieczna. Działania funkcjonariuszy, to nie tylko kontrole na drogach, a także sprawdzanie infrastruktury drogowej, kontrola autokarów szkolnych czy działalność profilaktyczno-informacyjna prowadzona w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Pamiętajmy jednak, ze policyjne działania nie są w stanie zastąpić zdrowego rozsądku. To od nas samych zależy, jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drogach. Zróbmy więc wszystko aby nasz udział w ruchu drogowym, odbywał się z poszanowaniem zasad i przepisów ruchu drogowego.