Policjanci z Sejn na Ogólnoświatowych Regatach Łódek Okrągłych - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Policjanci z Sejn na Ogólnoświatowych Regatach Łódek Okrągłych

Data publikacji 03.09.2018

Sejneńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej, w miniony weekend spotkali się z uczestnikami Ogólnoświatowych Regat Łódek Okrągłych. Mundurowi przekazali cenne uwagi dotyczące bezpieczeństwa w czasie korzystania z wszelkich form rekreacji. Podkreślali, na co należy zwrócić uwagę i przed czym się ustrzegać w czasie korzystania z uroków wakacyjnego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem zawodników, czuwali policjanci i strażacy przy wykorzystaniu łodzi motorowej.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Pożarnej, po raz kolejny przeprowadzili działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Tym razem spotkali się z uczestnikami Ogólnoświatowych Regat Łódek Okrągłych. W utworzonym na tą okazję punkcie informacyjnym, rozmawiali z uczestnikami zawodów o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Mundurowi przypomnieli o podstawowych zasadach zachowań podczas spędzenia wolnego czasu m.in. nad wodą. Propagowali założenia kampanii „Jednośladem bezpiecznie do celu” oraz akcji „Patrz i Słuchaj”, działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych.

Uczestników imprezy, zachęcano do wstąpienia w szeregi Policji, informując min. w jaki sposób przebiega postępowanie kwalifikacyjne oraz jakie wymagania powinien spełnić kandydat do służby.