Ostatni weekend wakacji z sejneńskimi policjantami - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Ostatni weekend wakacji z sejneńskimi policjantami

Data publikacji 03.09.2018

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nim rozpoczął się czas powrotów i planowania bezpiecznej drogi do szkoły. W ramach działań "Bezpieczny weekend" mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu sejneńskiego. W przeciągu dwóch dni, zatrzymali m.in. 38-letniego mężczyznę, który wykazał się wysoką nieodpowiedzialnością, wsiadając za kierownicę pojazdu, po spożyciu alkoholu.

By zapewnić podróżującym maksymalne bezpieczeństwo, już od piątku sejneńscy policjanci, prowadzili działania "Bezpieczny weekend". Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, to jedno z priorytetowych zadań mundurowych. Podczas działań, policjanci zwracali szczególną uwagę m.in. na stan trzeźwości kierowców, czy tez stan techniczny pojazdów. Zwracali również uwagę na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego. 

Wzmożone kontrole okazały się słuszne, ponieważ nie wszyscy uczestnicy czterech kółek zachowali się odpowiedzialnie. Już podczas pierwszego dnia działań, na terenie gminy Puńsk, mundurowi zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który kierował Oplem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wstępne badanie alkomatem wykazało u mężczyzny prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Jeszcze tego samego dnia nieodpowiedzialnością  wykazał się również niespełna 17-letni kierowca, który na terenie miasta Sejn wsiadał za kierownicę motocykla, nie posiadając uprawnień. Policjanci nie dopuścili go do  dalszej jazdy, a pojazd przekazali bardziej odpowiedzialnej osobie.


Funkcjonariusze przestrzegają, by pamiętać o tym, że od naszego zachowania na drodze może zależeć życie i zdrowie innych osób, w tym naszych najbliższych.