Aktualności

Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu przez sejneńskich policjantów

Data publikacji 24.09.2018

W miniony weekend funkcjonariusze sejneńskiej „drogówki” podczas prowadzonych kontroli drogowych zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem kierowcom. W dwóch przypadkach za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, natomiast trzeci z kierowców jechał swoim bmw z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym.

W piątkowe popołudnie mundurowi z Sejn prowadząc nadzór nad ruchem drogowym wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców, którzy wybrali się na przejażdżkę, będąc pod działaniem alkoholu. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany w miejscowości Pogorzelec. Był to 37- letni kierowca golfa. Badanie urządzeniem wykazało, że mężczyzna usiadł za kierownicą swego auta mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do kolejnego zatrzymania doszło w Babańcach. Mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę skody. Jednak pomimo dawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, kierowca jechał dalej.  Jak się później okazało mężczyzna chciał uniknąć odpowiedzialności, gdyż badanie urządzeniem wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 35 – leni mieszkaniec powiatu sejneńskiego odpowie przed sądem za popełnienie dwóch przestępstw – jazdę  w stanie nietrzeźwości i niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu.

Natomiast w minioną sobotę we Frąckach, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 44 -  letniego ob. Litwy kierującego bmw. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości o 53 km/h. Na danym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące. Na kierującego nałożono również mandat karny w wysokości 400 złotych. Miejsce to jest wskazywane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.