Kierował po narkotykach, w aucie miał marihuanę - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Kierował po narkotykach, w aucie miał marihuanę

Data publikacji 31.10.2018

Dzielnicowy wspólnie z funkcjonariuszem ruchu drogowego z sejneńskiej komendy zatrzymali 19 – letniego kierowcę, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Oprócz tego mężczyzna przewoził w aucie marihuanę. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

We  wtorek (30 października) w godzinach wieczorowo – nocnych na obrzeżach Sejn, miejscowi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem Audi. Podczas kontroli, rozmowa, wygląd i zachowanie kierowcy wzbudziły niepokój policjantów. Podejrzewając, że może on być pod wpływem narkotyków, funkcjonariusze przeprowadzili szczegółową kontrolę pojazdu, podczas której w jego wnętrzu znaleźli woreczek strunowy z marihuaną.  

Badanie również wykazało, że 19-letni mieszkaniec powiatu sejneńskiego prowadził pojazd będąc pod działaniem marihuany. Policjanci zabezpieczyli pojazd i zatrzymali 19-latka w policyjnym areszcie i jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. Niebawem odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem narkotyków i ich posiadanie.

Mężczyźnie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Za posiadanie narkotyków wbrew przepisom określonym w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.