Działania profilaktyczne w ramach trwającej akcji "Znicz" - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Działania profilaktyczne w ramach trwającej akcji "Znicz"

Data publikacji 02.11.2018

Sejneńscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji „ZNICZ” prowadzili działania profilaktyczne w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W powiecie sejneńskim, oprócz działań na drogach, mundurowi rozdawali również odblaski.

Dnia 31 października br. w Sejnach  policjanci ruchu drogowego po zakończonym nabożeństwie  w Bazylice, rozdawali odblaski uczestnikom "Marszu Świętych", a następnie zadbali o ich bezpieczny przemarsz ulicami miasta. W dniu Wszystkich Świętych tj. 01 listopada mundurowi pojawili się w okolicach cmentarzy, gdzie również rozdawali elementy odblaskowe. Akcje sejneńskich policjantów mają na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych oraz zwiększenie świadomości osób, co do roli elementów odblaskowych w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach. Działania mundurowych wpisują się w ogólnopolską kampanię informacyjno – edukacyjną pod nazwą „Świeć przykładem – podaj dalej”.  Wobec kierowców apelowali o włączenie się w akcję "NIE ZABIJAJ" poprzez świadome i odpowiedzialne zachowanie i dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych. Obie inicjatywy realizowane są przez Policję we współpracy z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną. Akcje policjantów spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Uczestnicy chętnie rozmawiali o bezpieczeństwie i deklarowali propagować ideę noszenia odblasków wśród rodzin i znajomych.

 

Sejneńscy policjanci apelują wiec do pieszych by nosili odblaski, zaś do kierowców o trzeźwość, rozwagę, uprzejmość i rozwijanie tylko bezpiecznych prędkości!