Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Data publikacji 19.11.2018

Jak co roku sejneńscy policjanci włączyli się w obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Z tej okazji funkcjonariusze spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Podczas spotkania mundurowi apelowali o rozsądek oraz rozwagę na drodze.

Funkcjonariusze i pracownicy sejneńskiej policji włączając się w obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach.  Dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z ofiarami wypadków komunikacyjnych, Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło trzecią niedzielę listopada jako coroczny Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Od 2005 roku dzień ten jest dla całej społeczności międzynarodowej wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach. Podczas spotkania zwracano uwagę kierowców na konieczność bezpiecznej i ostrożnej jazdy. Apelowano o przestrzeganie przepisów, rozsądek i rozwagę na drodze. Przedstawiono najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, a mianowicie: niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się wobec pieszych czy też nieprawidłowe wyprzedzanie. Przypomniano również o założeniach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, która ma na celu przede wszystkim uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Co do zasady pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Korzystając z okazji mundurowi promowali swój zawód, zachęcając do wstąpienia w swoje szeregi oraz zapoznali z zasadami rekrutacji.