Policjanci na spotkaniu z rodzicami - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Policjanci na spotkaniu z rodzicami

Data publikacji 28.11.2018

Przedstawiciele sejneńskiej komendy w ramach programu profilaktycznego „Mam wybór ... wybieram rozsądek” spotkali się z rodzicami ze Szkoły Podstawowej w Poćkunach. Rozmawiano na temat odpowiedzialności prawnej rodziców i ich dzieci oraz zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu.

Policjanci i profilaktyk z sejneńskiej komendy realizując założenia programu profilaktycznego „Mam wybór ... wybieram rozsądek” podczas szkolnej wywiadówki spotkali się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Poćkunach.  Podczas prowadzonej prelekcji poruszono tematy, m.in. z zakresu demoralizacji nieletnich i odpowiedzialności prawnej, wskazano na prawa i obowiązki rodziców wynikające z kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, przybliżono przepisy Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Policjanci podczas prowadzonego spotkania omówili zagrożenia wynikające z używania alkoholu, wyrobów tytoniowych oraz środków odurzających. Wskazywali na zagrożenia wynikające z nieświadomego i nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu i przestrzegali przed konsekwencjami. Poruszali tematy związane z przemocą fizyczną i psychiczną występującą zarówno w relacjach rówieśniczych jak i w rodzinie.

Podczas spotkania mundurowi zwrócili uwagę na bezpieczeństwo pieszych, przypominając o podstawowym ich obowiązku, a mianowicie używaniu elementów odblaskowych w czasie poruszania się po zmierzchu poza terenem zabudowanym. W związku z tym, że większa cześć słuchaczy to kierowcy omówiono założenia kampanii na rzecz dobrych świateł – „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” oraz akcji „Nie zabijaj – chcę żyć”.