POLICJANT Z PASJĄ - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

POLICJANT Z PASJĄ

Data publikacji 13.12.2018

Aspirant sztabowy Dariusz Wróblewski jest policyjnym instruktorem taktyki w sejneńskiej komendzie. W pracy prowadzi zajęcia z wychowania fizycznego dla policjantów, po służbie trenuje kickboxing. W służbie i w życiu prywatnym dzieli się swoimi pasjami z otaczającymi go ludźmi, promując sport oraz zdrowy i bezpieczny styl życia.

Policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sejnach aspirant sztabowy Dariusz Wróblewski, promuje sport wśród kolegów w pracy i poza nią. Jest instruktorem technik i taktyk interwencji, prowadzi również zajęcia z wychowania fizycznego dla policjantów. W czasie wolnym od służby jest pasjonatem aktywnego, zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął od biegania, a od kilku lat trenuje kickboxing. We wrześniu 2016 roku wraz z przyjacielem założył w Sejnach klub kickboxingu, w którym jest jednym z trenerów. Zajęcia prowadzone przez policjanta cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Jego podopieczni mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami na arenie zarówno krajowej jak i zagranicznej.

Policjant sam również bierze udział w zawodach organizowanych w kraju i za granicą. Podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w Nisko zajął czwarte miejsce. Wziął także udział w biegu sztafetowym „Wokół Niepodległej” organizowanym przez Straż Graniczną z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Sport dla policjanta jest życiową pasją, którą pomaga również rozwijać u innych, bez względu na dyscyplinę czy rodzaj aktywności fizycznej. W ramach promocji zawodu, pomaga także w przygotowaniach do egzaminów sprawnościowych kandydatom do służby w Policji.