„Nie bądźmy obojętni” - z myślą o zagrożonych wychłodzeniem - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„Nie bądźmy obojętni” - z myślą o zagrożonych wychłodzeniem

Data publikacji 07.01.2019

Sejneńscy policjanci prowadzą działania „Nie bądźmy obojętni” mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób zagrożonych wychłodzeniem. Pamiętajmy, że takie osoby mogą potrzebować naszego wsparcia i to od naszego zaangażowania oraz pomocy może zależeć czyjeś życie.

Obfite opady śniegu i utrzymujący się mróz powodują, że policjanci prowadzą działania prewencyjne pod nazwą „Nie bądźmy obojętni”. Sprawdzane są miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne oraz nadużywające alkoholu. Dzielnicowi odwiedzają mieszkańców, będących w trudnej sytuacji, nieporadnych życiowo, samotnych i  starszych. Oferują im pomoc. Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych udzielają potrzebującym informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o informowanie Policji czy innych służb o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarą niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy też uwagę na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne. Zgłoszeń można dokonać dzwoniąc na numer alarmowy 112 bądź skorzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zaznaczając kategorię „bezdomność”. Wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.