Trzeźwy poranek w Sejnach - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Trzeźwy poranek w Sejnach

Data publikacji 12.02.2019

Wczoraj od wczesnych godzin porannych sejneńska drogówka przeprowadziła działania na drogach powiatu sejneńskiego pod nazwą „Trzeźwy poranek". Policjanci przeprowadzili 108 badań kierowców na zawartość alkoholu. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Wczoraj od godziny 6 rano sejneńscy  policjanci z wydziału ruchu drogowego kontrolowali kierowców w ramach działań „Trzeźwy poranek" na głównych ulicach Sejn. Celem takich akcji jest wyeliminowanie z ruchu kierujących, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Działania mają również na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, które są powodowane przez kierowców, którzy siadają za kółko „na podwójnym gazie” i łamią przepisy w ruchu drogowym. Funkcjonariusze uświadamiali kierujących, jakie konsekwencje niesie za sobą kierowanie pojazdem po alkoholu lub środków odurzających. Podczas tych działań funkcjonariusze przeprowadzili 108 badań trzeźwości. Nie ujawniono nikogo, kto wsiadłby za kierownicę pod wpływem alkoholu, bądź podobnie działającego środka.

 

Za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 kk grozi:

  • kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2
  • utrata prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat
  • świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie od 5.000 zł do 60.000 zł