„Bezpieczeństwo na drodze – Uwaga motocykliści” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„Bezpieczeństwo na drodze – Uwaga motocykliści”

Data publikacji 12.04.2019

Sejneńscy policjanci po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Mundurowi wspólnie z motocyklistami z suwalskiego klubu „Niedźwiedzie Północy” podczas prowadzonych kontroli drogowych propagowali zgodne z prawem, kulturalne zachowania na drodze.

W minioną sobotę sejneńscy policjanci i motocykliści z suwalskiego klubu „Niedźwiedzie Północy” włączyli się w ogólnopolską akcję motocyklowych Stowarzyszeń Polskiego Ruchu Motocyklowego pod nazwą „Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie”. Przedsięwzięcie ma na celu uświadamianie kierowcom, że motocykliści, podobnie jak rowerzyści, mają dużo mniejsze szanse wyjścia cało z wypadków drogowych, niż osoba prowadząca samochód. Mundurowi apelowali do kierowców zarówno jednośladami, jak też pojazdami o wzmożenie ostrożności na drogach podczas sezonu motocyklowego.

W trakcie działań członkowie Suwalskiego Klubu Motocyklowego za zgodą zatrzymanych do kontroli kierowców we wskazanych przez nich miejscach naklejali na samochody naklejki o treści „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”