„Ogólnopolski Dzień Trzeźwości” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„Ogólnopolski Dzień Trzeźwości”

Data publikacji 16.04.2019

Sejneńska Policja wspólnie z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości. W tym dniu prowadzono kontrole trzeźwości kierowców oraz pogadanki z młodzieżą.

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości obchodzony jest  w poniedziałek poprzedzający Wielkanoc. Ma on na celu zwrócenie uwagi na występujący coraz częściej problem alkoholizmu oraz na wynikające zagrożenia. Policjanci ruchu drogowego wspólnie z przedstawicielem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podczas wyrywkowych kontroli sprawdzali trzeźwość kierowców i wręczali ulotki informacyjne. Natomiast policyjny profilaktyk przeprowadził spotkania z młodzieżą z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Rozmawiano na temat skutków zażywania środków odurzających, w tym alkoholu oraz konsekwencjach podejmowania ryzykownych zachowań. Uczestnikom spotkania zaprezentowano spot filmowy promujący założenia kampanii MSWiA pod nazwą „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

  • samochód osobowy zatrzymany do kontroli drogowej przez policjanta, policjant badający stan trzeźwości kierującego
  • samochód typu bus zatrzymany do kontroli, przy nim stoi policjant i mężczyzna który wręcza kierowcy ulotkę informacyjną
  • grupa młodzieży siedząca w ławkach w sali lekcyjnej, na ekranie hasło kampanii "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty"