Sejneńscy policjanci o bezpieczeństwie na pikniku i festynie - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Sejneńscy policjanci o bezpieczeństwie na pikniku i festynie

Data publikacji 10.06.2019

Sejneńscy policjanci wzięli udział w festynie rodzinnym i pikniku sportowo – rekreacyjnym. Na stoisku profilaktycznym poprzez zabawę propagowali zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

W miniony weekend przedstawiciele z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach wzięli udział w festynie rodzinnym zorganizowanym w Szkole Podstawowej z Litewskim Językiem Nauczania "Žiburys" oraz pikniku sportowo – rekreacyjnym przeprowadzonym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury i Sportu. Imprezy były znakomitą okazją, aby spotkać się z młodymi ludźmi i poprzez zabawę przekazać im ważne informacje na temat bezpieczeństwa. Mundurowi zaprezentowali wyposażenie z jakiego korzystają podczas służby. Każdy mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Do dyspozycji uczestników imprez były alkogogle – okulary za pomocą których można było przekonać się, jak widzi drogę pijany kierowca. Wśród najmłodszych odwiedzających policyjne stoisko przeprowadzono konkurs sprawdzający wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań w czasie wakacyjnego wypoczynku. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni odblaskami. Funkcjonariusze przypominali też o obowiązku ich noszenia. Dodatkowo uczestnicy festynu rodzinnego mieli okazję obejrzeć pokaz tresury psa policyjnego.

  • plac przy szkole, namiot w kolorze niebieskim z napisem Policja, baner z go Policji i napis Komenda Powiatowa Policji w Sejnach pod namiotem dwóch policjantów, oraz osoby uczestniczące w festynie rodzinnym
  • dwie dziewczynki kolorujące ograzki
  • pod namiotem w kolorze niebieskim kobieta oraz dzieci, przedstawiciel Policji rozmawia z tymi osobami