Aktualności

Sejneńscy policjanci przedstawili zarzuty dwóm mężczyznom podejrzanym o znęcanie się nad koniem

Data publikacji 30.07.2019

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sejnach prowadzą postępowanie w sprawie znęcania się nad klaczą rasy polskiej przez dwóch mieszkańców gminy Giby. Funkcjonariusze zostali poinformowani o nagraniu na którym mężczyźni znęcają się nad zwierzęciem. W związku z powyższym podjęto dynamiczne działania mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

W dniu 26 lipca 2019 roku policjantom pokazano nagranie, na którym uwiązany do samochodu koń jest przez niego ciągnięty, drugi mężczyzna zaś zadaje uderzenia sznurem w zad zwierzęcia. W związku z tym, że zaistniało podejrzenie znęcania się nad zwierzęciem policjanci podjęli czynności w wyniku których zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, jeden z nich to właściciel konia. W toku dalszych czynności wykonano przy udziale Powiatowego Lekarza Weterynarii oględziny zwierzęcia podczas których nie ujawniono obrażeń mogących mieć związek z przedmiotowym zdarzeniem, zwierzę było w dobrej kondycji. Zdaniem biegłego z zakresu weterynarii zachowanie sprawców zarejestrowane na nagraniu nosiło znamiona znęcania się nad zwierzęciem.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa znęcania się nad klaczą, a Prokuratura Rejonowa w Sejnach wobec obu podejrzanych zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru oraz zakazu opuszczaniu kraju na czas trwającego postępowania.