Policjanci uczyli bezpiecznych zachowań na drodze - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Policjanci uczyli bezpiecznych zachowań na drodze

Data publikacji 17.10.2019

Sejneńscy funkcjonariusze kontynuują spotkania w szkołach w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Przypominają najmłodszym użytkownikom dróg jak powinni z nich korzystać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Poćkunach i Szkoły Podstawowej z Litewskim Językiem Nauczania „Žiburys” w Sejnach. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo  najmłodszych. Podczas zajęć policjanci ogromny nacisk kładą na wpajanie dzieciom bezpiecznych zachowań związanych z poruszaniem się po drogach, czy przy przechodzeniu przez jezdnię. Po przez zabawę z wykorzystanie zestawu „Autochodzik”, dzieci mogły praktycznie przećwiczyć zasady poruszania się po drodze. Uczniowie dowiadują się też, co zrobić, gdy w drodze do i ze szkoły zaczepi ich nieznajoma osoba i jak zareagować podczas kontaktu z agresywnym psem. Zwrócono uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych w trakcie poruszania się po drogach.

Aby zachęcić dzieci do bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym rozdano odblaski, dzięki którym, będą one bardziej widoczne na drodze.

  • pomieszczenie w szkole, grupa dzieci siedzi w ławkach, przed nimi stoją policjant i policjantka
  • pomieszczenie w którym na podłodze ułożona jest jezdnia, po przejściu dla pieszych przechodzą dzieci, dwójka dzieci ma założoną konstrukcję samochodu, przy nich stoi policjantka
  • pomieszczenie w szkole, grupa dzieci siedzi w ławkach, policjantka wręcza dzieciom odblaski