„Nie bądźmy obojętni” - działania sejneńskich policjantów - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„Nie bądźmy obojętni” - działania sejneńskich policjantów

Data publikacji 11.12.2019

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach podejmują działania skierowane do osób narażonych na wychłodzenie. Na terenie gminy Sejny mundurowi wspólnie z pracownikami pomocy społecznej sprawdzali miejsca przebywania tych osób.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach wspólnie z pracownikami pomocy społecznej systematycznie odwiedzają osoby samotne, w podeszłym wieku, czy nieporadne życiowo. Podczas takich wizyt przekazywane są informacje o placówkach pomocowych i rodzaju świadczonych usług. Policyjne działanie mają na celu niesienie pomocy, tym którzy jej potrzebują w tym trudnym okresie jakim jest zima. Mundurowi sprawdzają również miejsca gromadzenia się osób bezdomnych i nadużywających alkohol. Kiedy na dworze panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Naszym wspólnym obowiązkiem jest dbałość o drugiego człowieka, dlatego każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał działania dla mundurowych. Niestety policjanci nie mogą dotrzeć wszędzie.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne, bądź wymagające pomocy możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".Policjanci apelują!!! NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby.

 

  • policjant rozmawia z mężczyzną na polnej drodze prowadzącej do zabudowań
  • policjant stoi z kobietą w pobliżu zabudowań
  • policjant zagląda do piwnicy budynku