Spotkania z seniorami - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Spotkania z seniorami

Data publikacji 24.01.2020

Przedstawiciele sejneńskiej komendy spotykają się z seniorami działającymi w Klubie Seniora oraz Radzie Seniorów. Głównym celem spotkań jest uświadomienie starszych osób i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu a także Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Spotkania edukacyjno – profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu, adresowane były do seniorów, mieszkańców powiatu sejneńskiego. Podczas spotkań policjanci przestrzegali, jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać się złowić  metodą na wnuczka, urzędnika, policjanta, prokuratora. Przestrogi poparte były licznymi przykładami z praktyki policyjnej. Policjanci zachecali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Omawiano również bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Promowano także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jako interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie. Narzędzie sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem, a Policją. Mieszkańcy chętnie z niej korzystają i nanoszą na mapę zagrożenia, które później są weryfikowane przez mundurowych.


 

Przypominamy, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.


 

  • spotkania z seniorami
  • spotkania z seniorami
  • spotkania z seniorami