Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 20.02.2020

Przed nami kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Od 21 do 28 lutego 2020 r. każda osoba, która zgłosi się do jednostki Policji będzie mogła uzyskać bezpłatną poradę prawną.

Sejneńscy policjanci włączyli się w organizację obchodów  Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym  22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

W okresie od 21 do 28 lutego 2020 r., w budynku sejneńskiej Policji dyżur będą pełnić policjanci, którzy udzielą porad prawnych wszystkim osobom zainteresowanym, lub też skierują do właściwej instytucji w celu uzyskania dalszego wsparcia.