Jechał za szybko stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Jechał za szybko stracił prawo jazdy

Data publikacji 28.02.2020

Wczoraj sejneńscy policjanci sprawdzali, z jaką prędkością kierowcy poruszają się po drogami powiatu. Efektem działań „Prędkość” było zatrzymane prawo jazdy i wysoki mandat za popełnione wykroczenie przez 43- letniego obywatela Litwy.

Sejneńscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość” kontrolowali główne ciągi komunikacyjne w powiecie. Na 29 skontrolowanych pojazdów, w 18 przypadkach policjanci ujawnili przekroczenie prędkości przez kierujących. Około godziny 18:00 w miejscowości Giby, na trasie krajowej nr 16, policyjny miernik prędkości wskazał, że kierujący renault porusza się o 51 km/h za szybko. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 43– letni obywatel Litwy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz stracił prawo jazdy.

Jak wynika z policyjnych statystyk nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Działania podejmowane przez mundurowych na drogach mają na celu zmniejszenie ich liczby oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń.