#Zostańwdomu - policjanci sprawdzają miejsca kwarantanny - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

#Zostańwdomu - policjanci sprawdzają miejsca kwarantanny

Data publikacji 19.03.2020

Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne na bieżąco sprawdzają miejsca kwarantanny. Jednocześnie apelują o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #Zostańwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Policjanci codziennie otrzymują aktualne listy osób objętych kwarantanną. Mundurowi udają się w teren i dokonują sprawdzeń właściwego realizowania obowiązku przebywania w izolacji domowej. Sprawdzenia odbywają się w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom objętym kwarantanną. Poza sprawdzeniem, czy osoba jest w miejscu wskazanym, funkcjonariusze pytają ją również o to, czy potrzebna jest jej pomoc lub wsparcie.

Każdy pacjent objęty kwarantanną domową musi być odpowiedzialny i nie narażać innych na ryzyko. Przypominamy, że złamanie kwarantanny podlega karze.

  • parking przy bloku, obok radiowozu stoi policjant i rozmawia przez telefon komórkowy
  • w radiowozie siedzi policjant
  • przy radiowozie stoi policjant i trzyma w dłoni telefon komórkowy