45-latka objęta kwarantanną wyszła po zakupy - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

45-latka objęta kwarantanną wyszła po zakupy

Data publikacji 24.04.2020

45- letnia mieszkanka Sejn odpowie za złamanie zasad kwarantanny i poruszanie się po ulicy bez wymaganego zasłonięcia ust i nosa.

Sejneńscy policjanci codziennie sprawdzają czy mieszkańcy powiatu stosują się do ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią. Niestety zdarzają się osoby, które swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażają siebie i innych. Podczas sprawdzania osób objętych kwarantanną domową okazało się, że 45-letniej mieszkanki Sejn nie ma we wskazanym miejscu. Po chwili funkcjonariusze zauważyli ją idącą chodnikiem. Kobieta tłumaczyła, że wyszła z domu po zakupy. Nie miała również zasłoniętych ust i nosa. Mundurowi prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające. Informację o nieodpowiedzialnym zachowaniu kobiety przesłano również do Inspektora Sanitarnego.

Policjanci w dalszym ciągu przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.

Od 16 kwietnia 2020 roku do odwołania wprowadzony został również obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki ust i nosa w trakcie przebywania w przestrzeni publicznej.