W trosce o bezpieczne wakacje... - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

W trosce o bezpieczne wakacje...

Data publikacji 28.07.2020

Podlascy policjanci a także przedstawiciel Nadleśnictwa Pomorze spotkali się z uczestnikami obozu harcerskiego nad jeziorem Pomorze. Wszystko po to, by porozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w czasie wakacji i zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie są charakterystyczne dla tego okresu. Spotkania odbywają się na terenie całego województwa.

Dziś, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Powiatowej Policji w Sejnach, spotkali się z  dziećmi uczestniczących w obozie harcerskim nad jeziorem Pomorze. Wszystko po to, aby w ramach akcji “Wakacyjne pogotowie bezpieczeństwa”, wspólnie porozmawiać z młodym pokoleniem o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w okresie wakacji. Była to również doskonała okazja, aby zwrócić najmłodszym uwagę na zagrożenia, jakie są charakterystyczne dla letniego, beztroskiego, wakacyjnego wypoczynku. Dodatkowo przedstawiciel Nadleśnictwa Pomorze upowszechniał wiedzę o środowisku leśnym a także przypomniał harcerzom zasady rozsądnego obcowania z przyrodą.

W ramach programu profilaktycznego #niezaWODNYratownik mundurowi rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie nad wodą, przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Program ten wpisuje się w ogólnopolską akcję informacyjną "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Dużą popularnością wśród uczestników obozu cieszył się quiz edukacyjny o postawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą przygotowany przez podlaskich policjantów.

Uczestnicy spotkania zobaczyli również pokaz umiejętności policyjnych psów służbowych. Policjanci z Augustowa i Suwałk wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi zaprezentowali pokaz tresury i posłuszeństwa psów służbowych. Mundurowi opowiedzieli również słuchaczom o zasadach bezpiecznego kontaktu z czworonogiem.

Spotkanie zakończyło się ogniskiem z kiełbaskami i harcerską piosenką.

W okresie wakacyjnym tego typu spotkania odbywają się na terenie całego województwa.

  • policjanci z psami służbowymi
  • dziecko z piłką
  • policjantka rozmawia z dziećmi