Bezpieczna droga do szkoły i domu - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły i domu

Data publikacji 18.01.2010

Po raz kolejny sejneńska policja odwiedziła najmłodszych użytkowników dróg. Tym razem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krasnopolu uczyły się zasad poruszania się po drogach.

Dzieci z terenów wiejskich najbardziej narażone są na niebezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły. Zagrożenia ze strony kierujących pojazdami, brak wyznaczonych miejsc w których bezpiecznie można przejść przez jezdnię to tylko z niektórych zagrożeń. Dodatkowe niebezpieczeństwo stwarza jesienna pogoda, szybko zapadający zmierzch. W celu poprawy widoczności zwrócono uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych

W ramach realizacji programu ,,Bezpieczna droga do szkoły / domu” sejneńscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych. Zagrożenia ze strony kierujących pojazdami, kontakt z osobami obcymi, dealerami narkotyków, a także wałęsające się bezpańskie psy – to tylko niektóre z niebezpieczeństw, na które zwrócono uwagę.

W trakcie spotkań dzieci uczyły się bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym – w asyście policjantów mogły przećwiczyć zasady prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Zwrócono również uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych w trakcie poruszania po drogach. Aby zachęcić dzieci do bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym rozdano odblaski, dzięki którym będą one bardziej widoczne na drodze.