Nie ufaj bezGRANICznie - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Nie ufaj bezGRANICznie

Data publikacji 21.04.2010

Projekcją filmu pt. „Masz na imię Justine” sejneńska policja podsumowała prowadzoną kampanię informacyjną „Nie ufaj bezGRANICznie”. Film ten był podsumowaniem wiedzy przekazanej podczas cyklu spotkań z młodzieżą najstarszych klas szkół ponadgimnazjalnych.

 

Dostrzegając wagę problemu, sejneńska Policja prowadziła kampanię informacyjną przeciwko handlowi ludźmi „Nie ufaj bezGRANICznie”, która skierowana jest do młodzieży wyjeżdżającej za granicę w celach nieturystycznych. W trakcie prowadzonych spotkań uświadamiano młodzieży, że problem handlu ludźmi może dotyczyć każdego, a najskuteczniejszą profilaktyką jest wzmożona czujność, która wynika z posiadanej wiedzy. Na świecie rocznie sprzedaje się 2 miliony ludzi. 200 tysięcy z nich to kobiety sprzedawane do domów publicznych. W tej liczbie jest 15 tysięcy Polek.  Wyświetlony film pt „ Masz na imię Justine” przedstawiał historię jednej z nich. Przedsięwzięcie to podsumowywało wiedzę przekazaną młodzieży w czasie prowadzonych spotkań, a dodatkowe informacje dotyczące powyższej problematyki rozpowszechnione zostały w postaci materiałów informacyjnych.

Projekcja filmu możliwa była dzięki zaangażowaniu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach, które pozyskało finanse na projekcję filmu w ramach prowadzonych projektów. Natomiast Dyrekcja Ośrodka Kultury w Sejnach sprowadziła film oraz udostępniła salę kinową.