Akcja "Znicz" - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Akcja "Znicz"

Data publikacji 21.10.2010

W ramach corocznej akcji „Znicz” sejneńscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich.

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych wiele osób odwiedzi groby swoich bliskich. W wielu przypadkach wiąże się to z wyjazdem do innych miast. Aby bezpiecznie i spokojnie dotrzeć do domu, musimy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pojazd swój należy prowadzić z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Szczególnie w tych dniach, kiedy ten ruch jest znacznie większy, istotne jest, aby utrzymywać niezbędny odstęp miedzy pojazdami. Przypominamy też o konieczności włączenia świateł mijania. Niedopuszczalne jest prowadzenie pojazdu po alkoholu. Bezpieczeństwo jazdy zależy od zdrowego rozsądku i rozwagi kierowców.

W rejonie sejneńskich cmentarzy, jak co roku nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu. Dojazd do cmentarza ul. Konopnicką, natomiast wyjazd ul. Głowackiego. Dodatkowo na ul. Głowackiego zostanie ustawiony znak – zakaz zatrzymywania się. Osoby przyjeżdżające na groby bliskich, będą mogły zostawić swoje pojazdy na placu targowym przy ul. 22- go Lipca.

 

Policja apeluje!

Kierowco !!! Nie jedź na pamięć.

Stosowanie się do ustawionych znaków i poleceń wydawanych przez policjantów spowoduje, że ruch w rejonie cmentarzy odbywać się będzie płynnie i sprawnie.