Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Data publikacji 17.02.2012

Od 20 do 25 lutego obchodzony będzie Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Inicjatywa ta ma na celu nagłośnienie potrzeb i form pomocy ofiarom przestępstw. Policja, sądy, prokuratury i instytucje pomocowe organizują punkty informacyjne w których, każda zgłaszająca się osoba pokrzywdzona przestępstwem może uzyskać pomoc i poradę prawną.

Sejneńska Policja również włącza się w akcję informacyjną.  Przez cały tydzień w godz. 7.30 – 15.30 w budynku komendy dyżurować będzie funkcjonariusz. Każda osoba, która zgłosi się otrzyma informację na temat pomocy i praw jakie przysługują osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Podobne punkty zorganizowane zostaną również przez sąd i prokuraturę. W przypadku, gdy osoba nie ma możliwości dotarcia do punktów informacyjnych w Sejnach, zorganizowane zostaną miejsca przyjęć w budynkach Urzędów Gmin. Dyżury pełnić będą dzielnicowi w następujących terminach:

 

·         20 lutego w godz. 9.00 – 11.00 asp. sztab. Janusz Wróblewski i st. asp. Waldemar Gudajtis,

·         22 lutego w godz. 9.00 – 11.00 asp. Marek Sznejkowski,

·         22 lutego w godz. 11.00 – 13.00 mł. asp. Marzena Łejmel

Ponadto od 20 lutego na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku uruchomione zostanie specjalnie stworzone na ten cel forum informacyjne.                                                                  

Na forum – po zalogowaniu będzie można anonimowo zasięgnąć porady, podzielić się swoimi doświadczeniami czy opiniami na temat praw ofiar przestępstw. Każdy dzień na forum poświęcony zostanie innemu zagadnieniu:

 • 20 lutego (poniedziałek) – uzależnieniom,

   

 • 21 lutego (wtorek) – przemocy w rodzinie i przemocy seksualnej,

   

 • 22 lutego (środka-w tym terminie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pomocy Ofiarom Przestępstw) – omawiane będą wszelkie zagadnienia dotyczące praw ofiar przestępstw,

   

 • 23 lutego (czwartek) - zagadnieniom ruchu drogowego,

   

 • 24 lutego (piątek) - głównym tematem będą małoletni pokrzywdzeni przestępstwem, w związku z czym do udziału w forum zapraszamy nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci i młodzież.

  Nad właściwym przebiegiem dyskusji będzie czuwał moderator.