„Akcja Znicz” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„Akcja Znicz”

Data publikacji 29.10.2013

W ramach corocznej akcji „Znicz” sejneńscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich, jak również nad płynnością ruchu w rejonie cmentarzy.
W rejonie sejneńskich cmentarzy, jak co roku nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu. Zmiany obowiązywać będą od 31 października od godz. 12.00 do 2 listopada do godz. 15.00. Dojazd do cmentarza ul. Konopnicką, natomiast wyjazd ul. Głowackiego. Dodatkowo na ul. Konopnickiej nie będzie można zatrzymywać się po lewej stronie drogi. Taki sam zakaz zostanie ustawiony na drodze prowadzącej do miejscowości Zaleskie. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci. Stosowanie się do ich poleceń i wprowadzone zmiany w organizacji ruchu wpłyną na płynność ruchu w rejonie cmentarzy. 
Osoby przyjeżdżające na groby bliskich, będą mogły zostawić swoje pojazdy na placu targowym przy ul. 22- go Lipca.
Kierowco !!! Nie jedź na pamięć.
Stosowanie się do ustawionych znaków i poleceń dawanych przez policjantów spowoduje, że ruch w rejonie cmentarzy odbywać się będzie płynnie i sprawnie.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas zbliżającego się weekendu:
  • wychodząc z domu zamknijmy dokładnie drzwi i okna, o dłuższej nieobecności uprzedźmy zaufanego sąsiada, który będzie mógł zaopiekować się naszym mieszkaniem,
  • zwróćmy też uwagę na mieszkanie sąsiadów podczas ich nieobecności,
  • kupując wiązanki czy znicze posługujmy się drobnymi pieniędzmi, nie chowajmy reszty do zewnętrznych kieszeni ubrań,
  • na cmentarzu nawet na chwilę nie pozostawiajmy naszych toreb czy wierzchnich ubrań bez opieki,

Zagrożenia występują nie tylko na drodze. Warto być czujnym.