Nie bądźmy obojętni zimą - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Nie bądźmy obojętni zimą

Data publikacji 13.12.2013

Sejneńscy policjanci wspólnie z pracownikiem pomocy społecznej sprawdzili warunki w jakich mieszkają osoby bezdomne, potrzebujące pomocy, szczególnie narażone na zamarznięcie.
W ramach działań „Nie bądźmy obojętni” policjanci wraz z pracownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzili osoby dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie życia i zdrowia. Okres zimowy to czas niesienia pomocy i wsparcia. Niejednokrotnie sprawna i skuteczna pomoc może zapobiec wielu tragicznym w skutkach zdarzeniom. Miejsca, które odwiedzili mundurowi zamieszkiwane są przez osoby bezdomne, starsze, niezaradne życiowo. To osoby, które korzystają ze świadczeń oferowanych przez pomoc społeczną. Kontroli poddano również inne miejsca zagrożone w celu sprawdzenia czy nie przebywają osoby, które potrzebują pomocy.
Policjanci apelują, aby w przypadku zauważenia sytuacji z udziałem osób, które z racji swojej nieporadności potrzebują wsparcia i pomocy zgłaszać do:
  • Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sejnach na numer telefonu 87 516-22-11,
  • Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w: Sejnach tel.: 87516-20-45, Gibach tel.: 87516-50-37, Krasnopolu tel.: 87516-40-10, Puńsku tel.: 87516-10-48,
  • Policji na numer telefonu: 997, 112 – z telefonu komórkowego,
  • Pogotowia Ratunkowego na numer telefonu: 999
Niech nikt nie będzie obojętny na los osób, które potrzebują pomocy i wsparcia w tym trudnym dla nich okresie. Pamiętajmy,pomagając tym ludziom – pomagamy sobie.