Aktualności

Debata Społeczna - Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ!

Data publikacji 08.04.2024

Sejneńscy policjanci serdecznie zapraszają mieszkańców Sejn, na wspólne rozmowy o bezpieczeństwie podczas debaty społecznej. Debata odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2024 roku o godzinie 10:00 w świetlicy Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach przy ulicy Strażackiej 2.

Debata społeczna, to forma komunikowania się ze społeczeństwem w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i profilaktyki. Pozwala ona także na wymianę informacji pomiędzy Policją, a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wspólnie wypracowane metody ich eliminowania. Porozmawiamy o bezpieczeństwie na terenie ogródków działkowych, o tym jak ograniczyć do minimum ryzyko włamania i kradzieży. Wiosna i lato to czas, kiedy chętnie przebywamy na świeżym powietrzu, pracując i odpoczywając na działce. Niestety to też czas, w którym uaktywniają się również złodzieje, których łupem padają torebki, telefony czy pozostawiony w altanach sprzęt. Przypomnimy o korzystaniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zapraszamy mieszkańców Sejn, na wspólne rozmowy o bezpieczeństwie podczas debaty społecznej. Debata odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2024 roku o godzinie 10:00 w świetlicy Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach przy ulicy Strażackiej 2.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której przy pomocy komputera lub telefonu, można w prosty i anonimowy sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Zgłoszenia naniesione na mapę trafiają do policjantów. Jeśli zauważysz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś to na mapie. Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest to narzędzie, które sprawdza się jako praktyczny komunikator pomiędzy społeczeństwem, a Policją. Pamiętajmy, że jednym z celów Policji jest poznanie oczekiwań społeczeństwa w zakresie dostrzeganych zagrożeń bezpieczeństwa, jak i oczekiwanych sposobów ich eliminowania. To dzięki informacjom przekazanym przez społeczeństwo, policjanci mogą jeszcze lepiej zapewniać bezpieczeństwo, reagując na wskazane na mapie zagrożenia. Dzięki aplikacji możemy bez wychodzenia z domu, anonimowo poinformować policjantów o zagrożeniach występujących w naszej okolicy. Do każdego zgłoszenia funkcjonariusze podchodzą rzetelnie i je weryfikują. W razie potrzeby informację o zagrożeniu przekazują również do podmiotów pozapolicyjnych.

Przypominamy „krok po kroku”, w jaki sposób zgłosić zagrożenie przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa:

- otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,

- akceptujemy regulamin,

- chcąc dodać zgłoszenie, należy na początku wybrać na mapie obszar, który nas interesuje,

- następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu zawierającego ponad dwadzieścia pozycji - należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia.

Dzięki temu policjanci będą mogli przeanalizować pojawiające się potencjalnie niebezpieczne sytuacje i zaplanować działania prewencyjne. Każde nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Następnie poddawane jest weryfikacji i wówczas zmienia kolor na żółty. Jeśli zostanie potwierdzone, uzyskuje kolor czerwony. Gdy zaś weryfikacja zagrożenia jest negatywna, znacznik przyjmuje kolor szary i znika z oficjalnej mapy. Jednakże nadal zgłoszenie widoczne jest dla policyjnego koordynatora mapy.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję funkcjonariuszy. Pamiętaj, w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112!

 

Powrót na górę strony