BEZPIECZNE WAKACJE 2026
Jak co roku, przed wakacjami sejneńscy policjanci i sejneńscy strażacy odwiedzają uczniów na terenie naszego powiatu. W trakcie spotkań mundurowi rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Główną uwagę przywiązują jednak do rozsądnego korzystania z akwenów. Funkcjonariusze podkreślają, że woda to żywioł, z którym nie można się mierzyć.
Przed rozpoczęciem się wakacji, sejneńscy policjanci odwiedzają uczniów szkół w powiecie. W trakcie spotkań mundurowi rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Główną uwagę przywiązują jednak do rozsądnego korzystania z akwenów. Policjanci podkreślają, że woda to żywioł, z którym nie moża się mierzyć. Funkcjonariusze przypominają również, że bezpieczeństwo każdego z nas, w głównej mierze zależy od nas samych. Policjanci i strażacy spotkali się w Gibach na Plaży Gminnej, by porozmawiać z dziecmi i młodzieżą na temat bezpiecznych zachowań podczas wakacji.
Pamiętajmy, by bezpiecznie wypoczywać nad wodą! Pamiętajmy, by zabawy w domu czy na podwórku były bezpieczne i przyjemne. Wraz z początkiem wakacji będą kontynuowane działania profilaktyczne na obozach, koloniach i w innych miejscach letniego wypoczynku. W sezonie letnim mundurowi pozostają też w stałym kontakcie z kierownikami kolonii, półkolonii czy też różnego rodzaju obozów. Oczywiście wszystko prowadzone jest po to, aby było bezpiecznie.
Zasady bezpiecznego wypoczynku:
Brawura i ryzyko przyczyną wypadków - odpoczywając nad wodą pamiętamy także o tym, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami kąpielisk. Niedopuszczalne jest popychanie czy wrzucanie osób stojących na kładkach lub pomostach do wody. Nie wolno również podtapiać innych pływających.
Szczególną opieką otaczamy dzieci. Pamiętajmy o zaopatrzeniu ich w sprzęt umożliwiający bezpieczne korzystanie z wody. Stale obserwujmy osoby małoletnie tak, aby nie doszło do ich niekontrolowanego oddalenia się od brzegu lub wypłynięcia na zbyt dużą głębokość.
Gdy potrzebna pomoc - jeśli podczas odpoczynku nad wodą zauważymy, że ktoś tonie nie stoimy bezczynnie tylko niezwłocznie zawiadamiamy wykwalifikowane służby.
Wypoczywając nad wodą dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!